Rosalia

Rosalia Light

Light Emperador Klasik

Crema Bella

Crema Foret

Luna

Botanica

Limpido

Luna Piera

Dark Emperador

Dark Emperador Klasik

Emperador Perla

Emperador Perla Klasik

Mondo

Dune

Brume

Avorio

Black Pearl

Bursa Bej

Colorata

Light  Emperador

Duru

Medium  Emperador

Pietra Grey

BEJ MERMER

Tarihsel sürece bakıldığında mermer, yapıların ana malzemesi olmuştur. Günümüz modern mimarisinde de mermer, kaplama malzemesi olarak yaygın kullanım alanına sahiptir. Mermerin en önemli görevlerinden biri de yapıya estetik bir görünüm kazandırmaktadır.

Bu görev, önemli anlamda mermerin yapılarda kullanılan diğer malzemelerle olan uyumuna bağlı olmaktadır. Bu anlamda bej mermer doğası itibariyle çok uyumlu bir renk içermesi dolayısıyla tercih oranı yüksek bir üründür.

Bej mermer geçmişten günümüze gelen yapıların çoğunda en çok tercih edilen mermer çeşididir. Bej mermerin en önemli özelliği ve tercih edilme nedeni olarak kullanıldığı yapıya estetik bir görünüm kazandırıp, doğası ve yapısı gereği kullanılan yere uyum sağlıyor olmasıdır.

Doğada çok fazla bej mermer bulunur. Renginin sade olmasından dolayı diğer renklerle uyum sağlaması açısından çok fazla kullanılır ve tercih edilir.

Türkiye de olan ocaklardan çıkarılan bej mermer renk itibari ile açık ve koyu bej rengindedir. Değişik çeşitleri olmakla birlikte en çok tercih edilen bej mermerdir.

Bej mermerin en önemli görevlerinden biri de yapıya estetik ve karakteristik bir görünüm kazandırmaktadır. Bu yüzden bej mermer doğası, rengi ve özellik itibariyle çok uyumlu bir seçenek olmasıyla tercih oranı yüksek bir üründür.

Doğada çok fazla bej mermer bulunur. Renginin sade olmasından dolayı diğer renklerle uyum sağlaması açısından çok fazla kullanılır ve tercih edilir.

Bej mermerler değişik çeşitleri olmasına rağmen her ilde mutlaka bulunmaktadır. İller çıkardıkları mermer ile ün yapar ve öyle bilinir. Bilecik ilinde çıkan bej mermer piyasa ismi ile Bilecik Bej Mermer olarak bilinmektedir. Bilecik Bej krem rengi çeşidi ile en çok tercih edilen mermerlerden bir tanesidir.

Bilecik Bej Mermeri, uluslararası piyasada en tanınmış ve kabul görmüş Türk mermer çeşitlerinden birisidir. Özellikle, Bilecik Bej mermerleri, Gölpazarı Bejleri, Söğüt Bejleri, Harmanköy ve Gülümbe pembemsi mermerleri ekonomik değeri yüksek olan ve talep gören mermer türleri olarak literatüre girmiş ve Bilecik ili ile özdeşleşmiş mermer çeşitleridir ve dünyanın 80 farklı ülkesine ihraç edilmektedir.

Bilecik bej mermerin krem ve bej olarak iki çeşidi mevcuttur. Krem olanı tercih edilirken bej rengi ile de en dayanıklı olan mermer konumundadır. Bej mermer çeşidinden en çok sütun, lavabo, kurna gibi yapıların inşaatında kullanılır.

Bej mermer kendi içlerinde çeşitleri olduğu gibi bazı hallerde il il isim değişikliği de olur ve illere göre de değişiklik göstermektedir.

Cila alma kabiliyeti yüksek ve doğal görünümü olan bej mermer, estetik yapısı ile tercih edilen mermer çeşididir. Çok miktarda ihracat için kullanılır ve birçok alanda rahatlıkla uyum sağladığı için kullanımı uygundur.

Bej mermer, sıcaklık ve netlik gerektiren giyinme odaları söz konusu olduğunda mükemmel bir müttefiktir. Bej mermer her türlü projeyi büyülüyor. İç ve dış duvarların ve döşemelerin güzelliğini artırabilir. Banyoda veya mutfak tezgahı olarak kendi ışığı ile parlar.

Bej mermer sade rengi nedeniyle diğer renklerle uyum sağlaması açısından yaygın olarak kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

Bej mermerler cephe kaplamalarında da tercih edilmektedir. Mimari projelerde sıkça tercih edilen bej mermer kullanıldığı iç ve dışmekana kolayca uyum sağlar.

Doğada çok fazla bulunması da bej mermerin ayrı avantaj ve özelliğidir. Diğer mermer renklerinden zarafeti ile ayrılır ve her bulunduğu ortama uyum sağlamaktadır. Blok ve plaka olarak müşterinin isteğine göre bej mermer satışı yapılarak istenen yerin ölçülerine göre kesimi yapılarak hazır halde teslim edilir.

Doğal bir taş olan bej mermer içerdiği mineral çeşitliliğine, bloğun ocaktan alındığı kademesine göre farklı seleksiyonlarda olabilir ve bej mermerin isimleri de buna bağlı olarak değişebilir. Botanica, Brume, Burdur Bej, Açık ve Koyu Emperador, Luna, Limpido gibi isimleri ve çeşitleri mevcuttur.

Farklı seleksiyonlar altında bej mermer satışa sunulmaktadır. Bej mermerin fiziksel kalitesini oluşturan kalınlık, gönye, cila gibi unsurlara gösterilen özenin yanı sıra, taşlar damar yapılarına göre selekte edilmekte ve ürünlerin birbirleriyle uyumları dikkate alınarak kasalama yapılmaktadır.

İthalatı ve ihracatı yapılabilen bej mermer Burdur Bej Mermer Ocağından blok olarak çıkarılır, fabrikalarda plakalar haline getirilir. Projelere göre uygun şekilde ebatlanabilen bej mermer müşterinin isteğine uygun olarak kullanılabilmektedir.