Cappuccino Oniks

Terkiplerinde fazla miktarda süspansiyon halde kalsiyum bikarbonat ihtiva eden sulardaki (Co2) gazlarının atmosferde dağılması neticesi meydana gelen çökelekler yeşil oniksi oluşturmaktadır. Daha ziyade faylardan çıkan bu ılık suların içerisinde zaman zaman farklı maden oksitlerinin bulunur. Yeşil oniks taşı tüm traverten türleri içerisinde en nadir bulunan ve bir o kadar da değerli bir yarı değerli taştır. Yarı değerli taşlar içerisinde en kıymetli taş olması ve az bulunması sebebiyle ev içi dekorasyonlarda da en çok aranan ve tercih edilen taşlardandır. Yeşil oniks sabahın, aydınlığın, güvenin ve tüm mistik duyguların coştuğu esenlik ve ferahlığın rengidir. Yeşil Oniks; ‘’Onice Verde Oniks, Yeşil Oniks, Açık Yeşil Oniks, Koyu Yeşil Oniks, Orta Yeşil Oniks’’  olarak da adlandırılmaktadır.

Green oniks taşı modelleri mimariden süs eşyalarına kadar her alanda zarafetin ve estetiğin üç boyutlu resmi olmuştur.  Green oniks tüm iç ve dış dekorasyonlarınızda talep ve istekleriniz doğrultusunda uygulamalar yapıyoruz. Ayrıca yeşil ışıklı paneller, otellerde oniks mermer resepsiyon süsleme ve panelleri, oniks mermer lambalar, yeşil mermer banyo kaplamaları, lavabolar, evyeler, cami ve ev içi ibadet alanları için uygulamalar yapmaktayız.

Light green onyx, Türkiye’de ocaktan çıkarılan bir tür yeşil oniks. Bu taş özellikle süs taşı, iç, dış ve diğer tasarım projeleri için iyidir. ‘’Oniks Yeşil Işık, Oniks Yeşil Koyu, Türk Yeşil Oniks, Yeşil Oniks olarak da adlandırılır.  Light green onyx açık ve koyu yeşil ile çok hafif sarı desenli. Dekoratif uygulamalarda tercih ettiğimiz bir diğer yeşil saydam mermerdir.  Jade onyx, baş döndürücü yenilikleri zümrüt yeşili ile akla gelebilecek en güzel karışımda birleştiren nefes kesici renkli bir levhadır. Onyx her zaman egzotik bir çekiciliğe sahip olmuştur ve farklı yeşil ve bej tonlarında ince katmanlı damar bantları ile Jade green, özel bir incelik dokunuşu gerektiren iç mekanlar için mükemmel bir seçimdir. Yarı saydam nitelikleriyle de ödüllendirilmiş olup özellikle arkadan aydınlatmalı çözümler olmak üzere zeminler, merdivenler, cepheler ve dekoratif işler için özellikle uygundur. Onice Jade, çok kıymetli yoğun bir yeşil onikstir. Özellikle cilalı kitap eşleştirildiğinde büyüleyici tasarımlar ve gölgeler yaratabilir. Sanatsal unsurlar, heykeller, döşeme ve dekorasyon objeleri gibi iç tasarım projeleri için özellikle uygundur. Onyx Verde, beyaz ve kahverengi damarların tonlarıyla zenginleştirilmiş arka plan renginde yeşilin farklı tonlarına sahiptir. Verde onyx, en dingin ve davetkâr bir cephe elde etmek için bulutlu gri ve donuk beyaz çizgilerle serpiştirilmiş yumuşak ardıç, zeytin ve adaçayı bantlarına sahiptir. Bu yeşil onyx’in sakinleştirici dokunuşu, yalın zarafet isteyen iç tasarımların mükemmel karşılığıdır. Özenle düşünülmüş bir dizi uygulamayı bir araya getirerek banyonuzu bu sakin doğal taşla doldurun. Green onyx banyo tezgahı, abartılı lüksün özü için oniks özellikli bir duvar veya etrafı saran oniks duvarlarla güzel bir şekilde tamamlanmıştır.  Onice Verde, döşeme ve bloklarda mevcuttur. Cepheler, duvarlar, zeminler, tezgahlar, merdivenler, fuayeler, denizlikler, kapı çerçeveleri, dolaplar, banyolar ve sütunlar için popüler bir seçimdir. Onice Verde yoğun bir yeşil onikstir. Özellikle Honey Onyx ve Orange Onyx gibi ürünlerler eşleştirmesi yapıldığında büyüleyici tasarımlar ve gölgeler yaratabilir. Sanatsal öğeler, heykeller, döşeme ve dekorasyon objeleri gibi iç tasarım projeleri için özellikle uygundur.

Olive onyx, Türkiye’de ocaktan çıkarılan bir tür yeşil onikstir. Bu taş özellikle inşaat taşı, tezgah, mozaik, süs taşı, eserler, lavabolar ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Zeytin yeşili oniks, ‘’Türkiye yeşil oniks’’ olarak da adlandırılır. Olive onyx, cilalı, kesilmiş kesilmiş, honlanmış vb. olarak işlenebilir.

Green onyx, yeşilin doğal etkileyiciliğini iç mekân tasarımlarınıza taşımak için aradığınız etkiyi sağlar. Yarı saydam bu taş, arka aydınlatması kullanıldığında nefes kesici bir görsel efekt yaratır ve bu yönü ile diğer mermerlerden ayrılır. Türk menşeli Green onyx genellikle mermer masa, duvar dekorasyonu veya dekoratif tasarımlarda kullanılmaktadır. Yeşil oniks kristal bir doğal taştır. Arka planında, yoğun altın ve koyu sarı damarlar iç içe geçmiş, çok saf nebüler yapılara sarılmış, hareket ve yapraklarla dolu. Uluslararası olarak tanınan mimarlar ve iç mimarlar, en sembolik otel ve konut projelerinde Green onyx’i kullanıyor.

Green onyx, en çok yarı saydam ile kullanılan yarı saydam bantlı bir taştır. Yeşil onyx’i cama veya şeffaf akriliğe yapıştırılmış ince plakalar halinde dilimleyerek hafif ince plakalar üretilir. Green onyx, arkadan aydınlatmalı bar üstleri ve cepheleri, aydınlatmalı sütunlar, aydınlatma armatürleri, tavanlar ve özellikli duvarlar gibi ışıklı uygulamalar için idealdir. Yarı saydamın benzersiz bir özelliği, aksi takdirde mümkün olandan daha ince ve daha büyük bir oniks parçası kullanma yeteneğidir. Bu, daha iyi ışık iletimi, daha kolay kurulum ve daha güçlü paneller sağlar. Balistik (kurşun geçirmez) yarı saydam oniks paneller cam ve polikarbonat laminasyon kullanılarak oluşturulabilir. Yarı saydam yeşil onyx, taş dışa veya içe bakacak şekilde kullanılabilir. Dış mekan uygulamalarında oniks hava şartlarından (pencere uygulamalarında) cam tabakası ile korunabilir. İç mekan uygulamalarında, oniks, iç kısımdaki yarı korumalı yerler için kaldırılabilir.

Yeşil oniks güzel, yarı saydam bir taştır. Yarı saydam ile Green onyx, cam veya akrilik taşıyıcı malzemeye yapıştırılır ve ışıklı uygulamalar için kullanılır. Bunlar, aydınlatmalı bar üstleri, ışıklı zeminler, tavanlar, duvar panelleri, arkadan aydınlatmalı asansör tavanları ve özellikli duvarları içerebilir. Cam ve polikarbonat laminasyon kullanımı ile yarı saydam ve kurşun geçirmez (balistik) oniks paneller mevcuttur. Green onyx ile taş yüz dışarı veya içeri bakabilir. Oniks cam tabakası ile hava şartlarından (pencere uygulamalarında) korunabilir veya oniks iç yarı korumalı yerler için dışarıya bakılabilir.

Her bir yeşil oniks levhası, renk ve damar bakımından önemli ölçüde değişebilir, bu da onları gerçek bireysel sanat eserleri yapar, bu da en iyi yeşil oniks levhalarını hem nadir hem de maliyetli kılan bir özelliktir. Yeşil oniks, çoğunlukla dini yerlerde ve tapınaklarda saf beyaz oniks ile birlikte kullanılır.

Dark green onyx, tezgahlarda, duvarlarda ve döşemelerde kullanıma uygundur. İnanılmaz performans özellikleri ve dayanıklılığı ile rafine bir görünüm sunan doğal taş gerektiren hem iç hem de dış uygulamalarda özel görünüm sağlarken çok az bakım gerektirir. Green onyx, deneyimli profesyonellerin şablonunu, tedarikini ve kurulumunu gerçekleştirmesini tavsiye eden, çalışmak için karmaşık bir taştır. Mutfak tezgahları, bar tezgahları, banyolar, giydirme ve adalar gibi yüzeylerde çarpıcı parçalara sahip olma imkanı sunar. Renkli cam levhalar gibi, onyx şeffaf arka plan, onu barlar, resepsiyon bankoları veya banyo takımları gibi özellikli alanlar için göze çarpan bir malzeme arayan mimarların ve tasarımcıların favorisi haline getiriyor.

Light green onyx, altın kahverengi damarlı ve çekici dokulara sahip egzotik bir onikstir. Bu taşın bazı kısımları yarı saydamdır ve nefes kesici bir görsel efekt için arkadan aydınlatılabilir. Onyx, ana banyo makyaj tezgahları, jakuzi çevreleri, şömine çevreleri için idealdir ve bağımsız bir sanat eseri olarak da kullanılabilir.

Ana banyo makyaj masası, jakuzi çerçevesi, şömine çerçevesi veya bağımsız bir sanat eseri şeklinde evinize dahil etmek, alanınızın görünümünü daha iyi hale getirebilir. Oniks gibisi yoktur, bu nedenle evinize türünün tek örneği bir malzeme yerleştireceksiniz. Taşa düzgün bir şekilde bakma çabası gösterdiğiniz sürece, inanılmaz görünümünü yıllarca koruyabilir.

İngilizce literatürde Yeşil oniks ‘’ Light Green Onyx, Dark Green Onyx, Green Onyx, Olive Onyx, Onice Verde, Onice Jade Onyx, Jade Green Onyx , Turkey Green Onyx, Green Onyx, Medium Green Onyx’’ diye adlandırılır.